Oude grandeur

De studioflat van Martina Björn en David Van Severen in Brussel is een collage van historische pracht en tijdloos design.

Een collage van oude grandeur
en tijdloos design

Martina Björn is afkomstig uit Zweden en werkt als modefotograaf in Parijs. De Belgische architect en ontwerper David Van Severen is mede-oprichter van het Brusselse architectenbureau Office KGDVS. Ze wonen met hun kinderen Roman en Aliona en hun kat in een elegante studio in Brussel.

Het was liefde op het eerste gezicht met deze plek, want het straalde generositeit uit. Het huis zelf is meer dan 100 jaar oud. Het is een rijwoning met de allure van een herenhuis. Heel typisch voor Brussel. Het stond te koop als kantoorruimte. Het is eigenlijk gewoon een verzameling kamers, die we hebben gevuld in functie van onze behoeften. Voor ons was het heel duidelijk wat er moest gebeuren. Het voelde aan alsof we dit huis terugbrachten naar wat het vroeger was.

“Wanneer we oude interieurs en moderne meubelen combineren, zijn we niet op zoek naar contrast. Het gaat meer om het vinden van een zekere harmonie.”

Een thuis is een plaats waar je je gewoon goed voelt. Als je meer dan de helft van je leven in het buitenland hebt gewoond, wordt je huis je wereld. De dingen om ons heen zijn onder meer kunst van vrienden of designstukken van familie. Het is zo leuk hoe deze dingen samengaan met traditionele voorwerpen die we meebrachten van onze reizen. Voorwerpen maken zeker deel uit van het creëren van een thuis.

^